English

Delivery&Return

Şartlar ve Koşullar
Sugar Excuse Alışveriş Sitesi (Bundan sonra "Site" olarak geçecektir ve Site sahipleri, yönetici ve çalışanlarını kapsamaktadır.), Site doğru ve güncel içerik sunmak için elinden gelen gayreti gösterir; ancak kullanıcı doğru olmayan veya güncel olmayan bilginin kullanımından doğacak zarar ve/veya ziyandan Site'yi sorumlu tutamaz.

Site'yi kullanmakla burada beyan edilen tüm şartları çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırsınız.

İade Koşulları:

1) Ürünlerimiz kişiye özel ve sipariş üzerine hazırlandığından teslimat tarihinden 3 gün önce siparişinizi iptal edebilirsiniz. Bu durumda ödediğiniz meblağ 1 hafta içerisinde ödediğiniz yöntem ile iade edilir.

2) Teslimat tarihinden 2 gün önce iptal edilen siparişler için bedelin %50 si kesilerek iade yapılır.

3) Teslimat tarihinde veya 1 gün öncesinde siparişler iptal edilemez ve başka güne ertelenemez.

Teslim Tarihi Değişiklik Koşulları:

1) Teslimat tarihine 2 günden fazla var ise teslimat tarihini değiştirmek için talepte bulunabilirsiniz.

2) Teslimat tarihine 1 gün kala değiştirilen siparişler için %10 ek ödeme talep edilir.

3) Teslimat tarihinde teslim tarihi değiştirilemez.

Teslimat tarihi değişikliği veya İptal talepleriniz için 0536 202 8922 nolu Whatsapp bilgi ve sipariş hattına göndereceğiniz yazılı talepleriniz dikkate alınacaktır.

Ürünlerimizi tüm hijyen kurallarına uyarak ve bildiğimiz en iyi reçetelerimizi kullanarak üretiriz. Ürünlerimizin kalitesi, lezzeti ve sunum özellikleri yılların birikimi ile ve özenle seçilmiş hammaddeler kullanılarak hazırlanmaktadır. Ürünlerimizin teslimatından sonra bunlardan biri veya birkaçı sebebi ile iade talebinde bulunulamaz.

Teslimat esnasında ürünün hasar görüp görmediğinin kontrolü ve böyle bir durum söz konusu ise tutanak ile kayıt altına alınması müşterinin sorumluluğundadır, şekil itibariyle zarar görmüş ürünlerimizi -teslim almadan- teslimatçımıza iade talebinde bulunmanız gerekmektedir. Böyle durumlarda ürün iadeniz kabul edilerek ödemeniz iade edilecektir.

Şekil itibariyle zarar görmüş ürünümüzü teslim almanız durumunda ise tarafınıza bir sonraki siparişinizde kullanılmak üzere %10 luk indirim kuponu sağlanır.

Site, kullanıcının bilgisayarında çerez (cookie) adı verilen dosyalar oluşturmaktadır. Bunlar tamamen kullanıcının ziyaret kolaylığını sağlama ve Site performansının daha yüksek düzeyde tutulmasını sağlama amaçlıdır.

Site'de çeşitli şahıs, kurum ve kuruluşlar ile ilgili materyaller (link, haber vs.) bulunabilir. Bu durum, Site'nin ilgili şahıs, kurum ve kuruluşlar ile herhangi bir menfaat ilişkisi içerisinde bulunduğu anlamına gelmemelidir.

Site, kullanıcıyı 3. taraf web sitelerine yönlendiriyor veya 3. taraf web siteleri Site'ye link veriyor olabilir. Bu durum; 3. taraf web sitelerinin, Site'nin doğrudan veya dolaylı bir şekilde kontrolünde olduğu anlamını taşımaz ve Site, 3. taraf web sitelerini kullanmanızdan veya kullanamamanızdan doğacak zarar ve/veya ziyandan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Site, kullanıcılarına bazı servisler sunuyor olabilir. Bu servisler kapsamında Site bir borç altına girmiş ise bu borcun ifası hariç olmak üzere bu servislerin durdurulması veya kesintiye uğramasından hiçbir surette sorumlu tutulamaz.

Site; kullanıcıların yaş, cinsiyet, tüketim eğilimleri, coğrafik dağılımları, Site’de ziyaret ettikleri sayfa bilgileri, ziyaret süreleri gibi (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiksel parametreleri anonim olarak toplamaktadır.

Site, kullanıcılarına ürünler için yorum yapma imkanı sağlıyor olabilir. Site, yapılan yorumların kontrolünü gerçekleştirir ve uygun gördüklerini yayınlar. Yapılan yorumlar Site'ye yorumu yayınlama yükümlülüğü getirmez ve yayınlanması Site'ye yasal sorumluluk yüklemez. Tüm yorumların içeriğinden yorum sahipleri sorumludurlar. Bu amaçla her kullanıcının IP adresi kaydedilmektedir ve gerekli görüldüğünde emniyet ve yargı birimleriyle paylaşılabilecektir.

Site, sayfalarında reklam yayınlıyor olabilir. Site, reklamların yasalar ve genel ahlak kurallarına uygunluğunu denetlese de, her ne sebeple olursa olsun reklamın yayınlanmasından ve/veya yayınlanmamasından doğacak zarar ve/veya ziyandan sorumlu tutulamaz.

Site içeriği, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Koruma Kanunu tarafından korunmaktadır. İçeriğin her ne ad altında olursa olsun kamuya açık yerlerde ve/veya ticari amaçlarla sunumu, gösterimi, basımı, çoğaltımı, dağıtımı yazılı izne tabidir. Buna muhalif davrananlar hakkında Site tarafından hukuki takibat yapılacaktır.

İhtilaf vukuunda İstanbul mahkemeleri yetki sahibidir.